Godziny dostępności nauczycieli

Koncert Pamięci Jana Pawła II

Zachęcamy do udziału i zapoznaniu się z regulaminem. :)

Regulamin_Koncertu.doc

Konkurs o Św. Janie Pawle II

 

Zachęcamy serdecznie do udziału. Regulami konkursu oraz prezentacja dostępne poniżej:

Regulami_miedzyszkolnego_konkursu_ZYCIE_W_SWIETOSCI.doc

Sw. Jan_Pawel_II.pptx - PREZENTACJA

 

  • Super Cyberoko

    19 listopada oddział rewalidacyjno – wychowawczy wziął udział w zajęciach pokazowych z najnowszym urządzeniem Eyefeel – C Ele, popularnie zwane CYBEROKIEM. Zajęcia przeprowadziła pani Iwona Szmidt a sprzęt wypożyczyła nam pani Iwona Garandża, mama Kuby, który na co dzień ma możliwość pracować na tak wspaniałym urządzeniu. Cyberoko to program zawierający zestaw gotowych ćwiczeń i animacji, a także dający możliwość tworzenia własnych treści terapeutycznych. Służy do ćwiczenia wzroku, terapii rozwojowej, komunikowania się i rozrywki. Osoby mające trudności z mową korzystają z różnego systemu znaków i komunikują się za pomocą ręki, nogi czy głowy. A co, jeśli tego nie mogą zrobić? Tu niezbędny okazuje się innowacyjny C-Eye, który dzięki specjalnej technologii śledzącej ruchy gałek ocznych zamienia je w słowa i komunikaty. Na urządzeniu tworzy się profil z informacjami, jak dane dziecko patrzy – a to kwestia indywidualna, system komunikacji dopasowany do danej osoby. Dziecko może też naprowadzić wzrok na dany obrazek, dzięki czemu może powiedzieć: „Mamo, chcę się pobawić", „Mamo, chcę spać”, "Mamo, chcę zjeść”…… Korzystający z urządzenia może też włączyć ulubioną bajkę, film, muzykę w Internecie. Możliwości jest bardzo wiele. C-Eye to koszt ok. 30 tys. zł

     

    Korzyści z pracy z C-eye:

    • bezcenna komunikacja z bliską osobą poprzez komunikat tekstowy lub piktogramy (poprawa komunikacji z otoczeniem)
    • stymulacja funkcji wzrokowo – słuchowo – przestrzennych
    • stymulacja funkcji językowych
    • skupienie uwagi
    • rozwój świadomości
    • wzrost jakości życia poprzez możliwość komunikacji i rozrywkę
    • stymulowanie mózgu: tworzenie nowych połączeń neuronalnych, poprawa plastyczności mózgu, “odblokowanie” mowy dzięki emitowanym przez system impulsom
    • program dedykowany dla dzieci i dorosłych (różne wersje), dający możliwość tworzenia własnych treści terapeutycznych

     

    Mamy ogromną nadzieję, że w najbliższej przyszłości nasi podopieczni będą mogli także pracować na tak wspaniałym urządzeniu, które stwarza możliwość komunikacji.

     

    Joanna Świętaszczyk

     

     

  • Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

     

     

    Dnia 13 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Żmigrodzie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na którą przybyli zaproszeni goście w osobach: Grzegorza Terebuna, wicestarosty Powiatu Trzebnickiego, Anny Mądrej-Kras, naczelnika Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu w Powiecie Trzebnickim, Joanny Monastyrskiej, sekretarza Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie oraz Renaty Łycz, dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznejw Żmigrodzie.

    Celem akademii było przekazanie prawdy o tym, jakie były nasze drogi do wolności”, odzyskanej w 1918 roku, a następnie - w 1989 roku. Uroczystość miała także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna i pokaz multimedialny wprowadziły zgromadzoną publiczność w atmosferę wydarzeń, poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ukazano ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych, podkreślając poświęceniei niezłomne dążenie do wolności ich uczestników. Następnie wspomniano o najkrwawszej z wojen w dziejach ludzkości - II wojnie światowej. Ukazani zostali także bohaterowie, którzy stawili czoło totalitaryzmowi sowieckiemu, oraz narodziny niepodległej III Rzeczypospolitej Polskiej.

    Uczniowie recytowali wiersze, odczytywali komentarze do slajdów i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia bohaterów minionych czasów, walczących o niepodległość. To Święto niezmiennie sprawia, że w pędzie dzisiejszych czasów, zatrzymujemy się na chwilę i wspominamy naszych dziadów i pradziadów, walczących o wolność naszej ukochanej Ojczyzny. Składamy kwiaty pod pomnikami, upamiętniającymi tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten jest lekcją historii i patriotyzmu.

    Organizując corocznie szkolne uroczyste obchody Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci i składamy hołd tym wszystkim ludziom minionych czasów, dzięki którym żyjemy dzisiaj w niepodległej Polsce, pamiętając jednocześnie słowa Józefa Piłsudskiego, że „niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze”.

    A zatem … kochajmy naszą Ojczyznę i bądźmy patriotami na co dzień, pielęgnując w sobie szacunek do drugiego człowieka, do świata przyrody, dbając o mienie domu, szkoły, wsi, miasta,w których żyjemy i czujemy się dobrze, bezpiecznie, jesteśmy szczęśliwi, spełniamy swoje życiowe plany i marzenia.

     

    Sprawozdanie napisała Joanna Popadeńczuk,szkolny koordynator Zespołu ds. Promocji

     

  • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

    Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

    Uczniowie przedstawili wyczerpującą lekcję "Drogi do Wolności". Serdecznie dziękujemy, że przypomnieliście nam znamienne słowa Józefa Piłsudskiego, iż "Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze".

    Zarówno Wam, jak i przygotowującym Was opiekunom gratulujemy efektu, który osiągnęliście ciężką pracą.

  • "Żyj zdrowo i kolorowo" - "Lubię kiszone"

    Podczas warsztatów edukacyjnych "Lubię kiszone - wykopki ziemniaków i kiszenie warzyw" w miejscowości Karnice - gospodarstwo rolne M. Sznajder, uczniowie degustowali kiszoną kapustę, ogórki, buraczki, kalafiory, soki z kiszonych warzyw, które chronią nasze organizmy przed infekcjami i przeziębieniami. Każdy uczestnik warsztatów przygotował i zabrał do domu swoją kiszonkę/kwaszonkę. Uczniowie dzięki takim praktycznym zajęciom kształtowali właściwe nawyki i zachowania żywieniowe, nabrali nowych doświadczeń i samodzielnie przekonali się, jak cenne jest przestrzeganie zasad zdrowego żywienia. Teraz już wiedzą, że jedzenie warzyw i owoców oraz picie soków jest nie tylko zdrowe i smaczne, ale może być źródłem doskonałej zabawy.

    W tym miejscu dziękujemy naszym uczennicom Oli i Kasi, które zainicjowały warsztaty "Lubię kiszone" u Państwa Sznajderów. :)  Było super !!!  :)

  • "Żyj zdrowo i kolorowo"

     

    Uczniowie naszej szkoły już tradycyjnie jak co roku, wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Żyj zdrowo i kolorowo”. Celem projektu było pokazanie uczniom zalet świadomego odżywiania się, umiejętności dokonywania wyboru pomiędzy tym, co zdrowe i odżywcze a szkodliwe, oraz promowanie aktywnego trybu życia. Na zajęciach w szkole uczniowie wyszukiwali informacji z różnych źródeł, na temat podstawowych witamin i składników mineralnych, ważnych dla zdrowia człowieka, oraz o konsekwencjach wynikających z braku witamin i minerałów. Przyrządzali pyszne i zdrowe sałatki, kanapki.  :)

  • XIII Dolnośląski Dzień Treningowy Olimpiad Specjalnych w Dobroszycach

    24 października wychowankowie oddziału rewalidacyjno – wychowawczego: Sławek, Oskar i Krystian wzięli udział w XIII Dolnośląskim Dniu Treningowym Olimpiad Specjalnych w Dobroszycach. Sławek wielokrotnie reprezentował naszą szkołę w Dniu Treningowym Olimpiad Specjalnych. Natomiast dla Oskara i Krystiana to pierwsza przygoda z udziałem w Olimpiadach. Życzymy wszystkim wychowankom wielu sukcesów sportowych, niech zawsze przyświeca im hasło znanego sportowca Pele: „Nie ma znaczenia, jak duży jest pierwszy krok, ale w jakim kierunku się idzie”. :D

  • Serdecznie dziękujemy! :)

  • Dzień Nauczyciela

     

    "Życzymy sobie i Wam,by nas było stać na święty spokój, szczęścia ile się da, miłości w bród, mądrych ludzi wokół".

    Tego wszystkiego życzymy Wam drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkół :)

     

  • Wycieczka do GoJump

    W piątek 11 października 2019 r. udaliśmy się do GoJump, Parku Trampolin we Wrocławiu. W atmosferze wesołej zabawy ćwiczyliśmy podskoki, salta, wciąganie po linie, zeskoki z wysokości. :D Przyjemne z pożytecznym, ponieważ ćwiczenia na trampolinie spełniają 4 podstawowe zasady efektywnych ćwiczeń: wzmacniają, czynią ciało bardziej elastycznym i zwinnym, dotleniają oraz zwiększają wytrzymałość, a że od zawsze propagujemy zdrowy styl życia, postawiliśmy właśnie na ponad godzinną dawkę emocji podczas skakania na trampolinach. :)

    Polecamy! :)

     

     

  • VII edycja Olimpiad o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród

    Dnia 4 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Żmigrodzie odbyła się VII edycja Olimpiady o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród dla szkół podstawowych.Nasi uczniowie rywalizowali w konkurencjach: bieg na 60 metrów, bieg na 1000 m, rzut piłeczką palantową, rzut piłką lekarską. Zmagania lekkoatletyczne zakończyliśmy bardzo dobrymi rezultatami.Podczas dekoracji zostaliśmy wyróżnieni za sportową walkę. Dziękujemy sportowcom za godne reprezentowanie szkoły! :D

     

     

  • Wielozmysłowo na oddziale rewalidacyjno - wychowawczym

    Ewa, Sławek, Oskar, Filip i Krystian z pełnym koszem dojrzałych owoców i warzyw, wielozmysłowo poznają dary jesieni. :)


  • Kalendarz imprez szkolnych 2019/2010

  • XXVIII Jesienne Biegi Przełajowe

     

    25 września 2019 roku wzięliśmy udział w XXVIII jesiennych biegach przełajowych. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Radziądzu. Trasa biegów była wytyczona w Rudzie Żmigrodzkiej dookoła boiska przy świetlicy wiejskiej. Pogoda sprzyjała sportowcom, była świetnym tłem dla wspaniałej atmosfery, zdrowej, sportowej rywalizacji i integracji gminnego środowiska szkolnego. Zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami, odwagą, przełamali własne bariery i dumnie wbiegli na metę. Wszystkim sportowcom naszej szkoły składamy gratulacje i dziękujemy, że godnie reprezentowali Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie. Do zobaczenia na starcie za rok. :D

  • Spotkanie z Andrzejem Sową - profilaktyka uzależnień

    Andrzej Sowa: "Byłem daleko od Boga, kiedy w pięć minut uzdrowił mnie z potężnego heroinowego głodu".

    "W tej historii jest niemal wszystko: alkohol, narkotyki, przemoc, pedofilia, trudne relacje z rodziną, balansowanie na granicy życia i śmierci. Lidera zespołu punkrockowego Maria Nefeli przed śmiercią ocalił cud. Andrzej Sowa wierzy, że z 11-letniego uzależnienia narkotykowego w jednej chwili uzdrowił go Bóg. Historię upadku na samo dno i nawrócenia opisał w książce "Ocalony. Ćpun w Kościele". Dziś Sowa zajmuje się profilaktyką uzależnień wśród młodzieży: - Jak zostałem uzdrowiony, nie chciałem w ogóle widzieć ćpunów. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że będę pracował z uzależnionymi, tobym odpowiedział, że zwariował."

    Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dziś w spotkaniu z Andrzejem Sową, które rozpoczęło "Weekend bez uzależnień" pod patronatem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żmigrodzie.

     

  • Biegi Przałajowe - Baszta 2019

     

     

     

  • Wyjazd integracyjny do Kuraszkowa

    W dniach 19 i 20 września przebywaliśmy w Kuraszkowie. Wyjazd miał charakter integracyjny. Spędziliśmy więc czas na wspólnych spacerach, ognisku, rozmowach, ćwiczeniach, zwyczajnym poznawaniu siebie w warunkach pozaszkolnych.

    To był naprawdę miło spędzony czas! :)

  • Narodowe Czytanie w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy

    Dnia 07.09.2019r. włączyliśmy się do akcji Narodowe Czytanie, która odbyła się w Trzebnicy w Starostwie Powiatowym. Akcja organizowana jest na terenie całej Polski pod honorowym patronatem pary prezydenckiej RP Andrzeja Dudy oraz Agaty Kornhauser-Dudy. Zjawili się: władze miast, dyrektorzy, nauczyciel oraz pracownicy szkół oraz uczniowie, aby odczytać proponowane treści. Było to już siódme spotkanie, w którym powraca się do pięknych dzieł literackich wybitnych pisarzy. Tego roku polecone zostały nowele. Usłyszeliśmy fragmenty nowel: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Rozdziobią nas kruki, wrony” Stefana Żeromskiego oraz „Sachem” Henryka Sienkiewicza, ponadto odczytany został fragment autorstwa Bruna Schulza ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą” pt. „Mój ojciec wstępuje do strażaków”, jak również próbkę prozy Władysława Stanisława Reymonta pt. „Orka” i Henryka Rzewuskiego - „Sawa” z cyklu „Pamiątki Soplicy”. Uczennice Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie przygotowały na tę okazję prezentację wokalno-instrumentalną. Występ zespołu z patriotycznym utworem „Deszcz, jesienny deszcz” był ostatnim akcentem spotkania. Z powagą i zadumą przeżywaliśmy wzniosłe chwile, pamiętając o historii, o naszej Ojczyźnie.

    Katarzyna Łyczko

    Serdeczne podziękowania dla Pani Kasi i jej zespołu :) Dziękujemy!!! :)

  • "Poszukiwacze przygód" w Szklarskiej Porębie

    12 września o godzinie 8:15, 29 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku ”Poszukiwacze przygód” działająca przy Zespole Szkół Specjalnych w Żmigrodzie wyruszyła w podróż do Szklarskiej Poręby, aby przez cztery dni poznawać piękno Karkonoskich gór, zawiązywać przyjaźnie, pokonywać swoje słabości i poznawać swoje możliwości. Tam bowiem odbywał się już 27 Rajd Granica. Nasza drużyna rozpoczęła swoją przygodę od obrzędowego ogniska na którym poznaliśmy drużynę z Głogowa. Piątek rano rozpoczął się tradycyjnie od pobudki, a kolejno śniadania, aby w pełni sił przejść górskie szlaki. Krajobrazy zapierały dech w piersiach, a z każdym krokiem stawaliśmy się mocniejsi i zintegrowani. Kolejny dzień stawiał przed nami nowe zadania. Tym razem udaliśmy się na grę terenową ulicami Szklarskiej Poręby. Mapa lub kompas to przedmioty dobrze znane harcerzom. Finałem dnia był koncert zespołu Leniwiec. Energia towarzysząca wszystkim podczas występu grupy muzycznej pozostaje nie do opisania. Wielokrotne bisy były tego dowodem. Publiczność bawiła się przednio. Niedziela rozpoczęła się od mszy świętej, a tuż po niej uroczysty apel który był zwieńczeniem 27 Rajdu Granica. Ta podróż była naszą dobrą lekcją życia. „Nie chodzi o to, byśmy osiągnęli nasze najwyższe ideały. Lecz, aby były one naprawdę wysokie”. – Robert Baden – Powell.

    Katarzyna Łyczko

  • "Dzień Ziemniaka"

    17 września świętowaliśmy wspólnie "Dzień pieczonego ziemniaka" w Osieku! Zebraliśmy ziemniaki, uczestniczyliśmy w zabawach w przeciąganiu liny, skokach w workach, rozpaliliśmy ognisko, przy którym wspólnie piekliśmy kiełbaski, chleb i oczywiście ziemniaki. Super atrakcją okazał się przejazd dołączoną do traktora dwukołówką. :) Serdecznie dziękujemy Panu Józefowi Czajkowskiemu za zapewnione nam atrakcje. Było super!!! :D

     

     

  • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

strona:

Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie
    ul. Rybacka 17
    55-140 Żmigród
  • 71 385 3331
    fax: 71 385 3331
    zsszmigrod@wp.pl

Galeria zdjęć