Godziny dostępności nauczycieli

Koncert Pamięci Jana Pawła II

Zachęcamy do udziału i zapoznaniu się z regulaminem. :)

Regulamin_Koncertu.doc

Konkurs o Św. Janie Pawle II

 

Zachęcamy serdecznie do udziału. Regulami konkursu oraz prezentacja dostępne poniżej:

Regulami_miedzyszkolnego_konkursu_ZYCIE_W_SWIETOSCI.doc

Sw. Jan_Pawel_II.pptx - PREZENTACJA

 

  • Międzypokoleniowy Koncert Kolęd i Pastorałek oraz Pieśni Ludowych

    30 stycznia 2025 r. w Żmigrodzkim Zespole Placówek Kultury miał miejsce „Międzypokoleniowy Koncert Kolęd i Pastorałek oraz Pieśni Ludowych” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Trzebnickiego oraz Burmistrza Gminy i Miasta Żmigród. Celem naszego spotkania była przede wszystkim integracja, ale również pielęgnowanie tradycji śpiewania kolęd i  pastorałek oraz poznawanie dorobku kultury naszego kraju, powracanie do korzeni polskiej muzyki ludowej. Gospodarzami imprezy byli: Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie oraz Publiczne Przedszkole Zielona Dolina we współpracy z Zespołem Placówek Kultury w Żmigrodzie. Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej części usłyszeliśmy kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie, Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy, Powiatowego Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie Środowiskowego Domu Samopomocy w Żmigrodzie, Publicznego Przedszkola w Żmigrodzie „Zielona Dolina” oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie przy akompaniamencie zespołu ADONAI. Druga część składała się z pieśni ludowych granych przez kapelę ludową DYSZEL oraz ZIELONA ŁĄCZKA. Nad dźwiękiem i oświetleniem sceny czuwali Tomasz Wasilewski oraz Arkadiusz Kawecki.

    Wspólna pasja do muzyki połączyła nas w dzisiejszym wydarzeniu, które przyniosło wiele wzruszeń, radości i uśmiechów.

  • "Mały świat chemii" w klasie 1-3 B

    Co dzieci wiedzą o chemii? Teraz wiedzą już znacznie więcej, są bogatsze w wiedzę i nowe doświadczenia.

    Podczas wtorkowych zajęć dzieci z ciekawością oglądały czarodziejskie sztuczki chemiczne, m.in. jak woda zabarwia się na różne kolory pod wpływem odczynników chemicznych oraz jak można stworzyć ogromny, kolorowy wulkan. Wiadomym jest, iż doświadczenia chemiczne mają w sobie niezwykłą siłę przyciągania, zarówno dla przeprowadzającego te doświadczenia, jak i dla obserwatorów. Wszelkie eksperymenty wzbudziły w dzieciach ciekawość, dostarczyły im dużo radości. Poprzez spotkanie z „małym światem chemii" oswoiły się z nieznanymi dotąd zjawiskami.

    Dzieci to mali odkrywcy, dlatego warsztaty "Małego Chemika" sprawiły im wiele satysfakcji, wzbogaciły w nowe doświadczenia i wiadomości.

  • Zimowo i przytulnie w oddziale rewalidacyjno - wychowawczym

    W kalendarzu - zima, za oknem - hmmm, dobre pytanie.

    W oddziale rewalidacyjno - wychowawczym zimowo i przytulnie. :)

  • W klasie 1-2 C - prace plastyczne

    Klasa 1-2 C przywitała Nowy Rok bardzo pracowicie wykonując prace plastyczne z fajerwerkami, lepiąc śnieżki wykonane z masy sensorycznej z użyciem mąki ziemniaczanej i pianki do golenia, uczniowie ochoczo grają na instrumentach i śpiewają zimowe piosenki. Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci upiekły słodkie rogaliki i wykonały prace plastyczne moja babcia i mój dziadek.Klasa 1-2 C dokarmia również ptaki zimujące w Polsce. Dzieci wykonały zawieszki z karma używając ziaren, słoniny oraz szyszek. :)

  • Dzień Pizzy w oddziale rewalidacyjno - wychowawczym

  • Wycieczka do Świeradowa Zdrój

    „Podróże kształcą”. To powiedzenie znają wszyscy bardzo dobrze. O jego prawdziwości przekonali się również uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie. W dniu 20 stycznia uczniowie wyruszyli na wycieczkę w Góry Izerskie. Wyjazd zrealizowany był dzięki dużemu wsparciu finansowemu Banku Spółdzielczego w Żmigrodzie. Pierwszą atrakcją wycieczki było wejście na sky walk (spacer w chmurach) następnie spacerkiem udaliśmy się do Pijalni Wód Mineralnych w Hali Spacerowej. Po około godzinnym zwiedzaniu wyruszyliśmy w dalszą podróż. Kolejną, zaplanowaną atrakcją był kulig z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni późnym wieczorem dotarliśmy do domu. To była bardzo udana wycieczka. W sekrecie zdradzimy, że planujemy kolejną.

    Kierownik wycieczki: Marta Staniszewska

  • Koncert, koncert

  • Konkurs na "Najpiękniejsza Szopkę Bożonarodzeniową"

    Dziś został rozstrzygnięty konkurs na "Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową", której pomysłodawcą był Ks. Robert.

    Musimy przyznać, że jury stanęło dziś przed trudnym zadaniem. Przygotowane przez uczniów Szopki Bożonarodzeniowe, w swym pięknie, przerosły ich oczekiwania. Trudno było podjąć decyzję o przyznaniu trzech pierwszych miejsc, ale udało się!

    Nasze prace można zobaczyć w Kościele p.w. Trójcy Świętej w Żmigrodzie. Zapraszamy!

  • Życzymy, życzymy...

  • Spotkanie wigilijne

    I tak nadeszły kolejne piękne Święta...

    w szkole zapachniało piernikami, barszczykiem i pierogami, rozbrzmiały kolędy i pastorałki, Jasełka wywołały wzruszenie, życzyliśmy sobie wszystkiego najpiękniejszego łamiąc się opłatkiem..

    Odwiedzili nas zaproszeni goście, wspaniali przyjaciele oraz niezmiennie już od pięciu lat Mikołaj z ogromnym workiem prezentów...

    Dziś właśnie chcemy podziękować Pani Brygidzie Pawlak, naszej wieloletniej przyjaciółce za 5 edycję akcji "Listu do Mikołaja".

    Jak co roku w listopadzie dzieci piszą listy, wymieniając w nich swoje marzenia do spełnienia.

    W tym roku prawie 60 Mikołajów odpowiedziało na listy dzieci. Obdarowanych zostało prawie 90 uczniów i naszych małych podopiecznych biorących udział w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju.

    Dziękujemy Pani Brygido, dziękujemy kochani Przyjaciele!

     

    Dziękujemy zaproszonym gościom za podarunki!

    Dziękujemy Państwu Grzegorzowi i Joannie Owsianym za wspólne kolędowanie!

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszego dnia!

    A korzystając z okazji...

    Życzymy Wam, aby przy świątecznym stole nie zabrakło ciepłej rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok 2025 niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

    Aby wszystkie dni w roku były piękne, jak wigilijny wieczór.

    Niech Wasze twarze i twarze Waszych najbliższych zawsze rozpromienia uśmiech, a Gwiazda Betlejemska prowadzi do sukcesów.

    Uczyńmy najbliższe dni świąteczne oazą spokoju, odpoczynku i radości.

    Dyrektor i cała społeczność szkolna

     

  • "Górnik w szkole"

    Akcja edukacyjna " Górnik w szkole" została zorganizowana z okazji Barbórki, przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA Oddział w Zielonej Górze. Koordynatorzy akcji, Pan Seweryn Pilc i Pan Łukasz Sikorski, górnicy z kopalni Borzęcin i Załęcze, podzielili się z nami wiedzą na temat powstania, wydobycia oraz wykorzystania ropy naftowej i gazu ziemnego, przekazując nam bardzo ciekawe materiały edukacyjne. Górnicy pojawił się w szkole w mundurach galowym. Uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się z bliska oraz przymierzyć czapkę górnika czyli czako. Zobaczyli także odznaczenia, które górnicy otrzymują za długoletnią pracę w kopalni. Goście przybliżyli dzieciom także wizerunek patronki górników, opowiedzieli o tradycji Świętej Barbary i tradycjach związanych z Barbówką. Zwieńczeniem spotkania były upominki dla uczniów, oraz podziękowania i pamiątkowe zdjęcia z górnikami. Raz jeszcze bardzo dziękujemy naszym gościom i już zapraszamy za rok!

  • Pani Mikołajowa z odwiedzinami w naszej szkole :)

    Naszą szkołę odwiedziła pani Mikołajowa, Natalia Beszczyńska. Niezwykle okazałe, słodkie paczki trafiły do naszych dzieci, ponieważ Mikołajowa ma wielu przyjaciół, którzy chętnie wspierają takie inicjatywy. Dziękujemy bardzo pani Natalii oraz jej pomocnikom za ten zacny, cudowny i pełen dobrych uczynków dzień!

  • 3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

    3 grudnia 2024 zgodnie z przyjęta od lat tradycją świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy, Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie oraz Fundację "Razem Być".

    Motto obchodów to " Tacy sami, bez barier". Pomimo niesprzyjającej pogody wypuściliśmy Balony Marzeń do nieba, nie zabrakło pląsów , wspólnych zabaw dla najmłodszych w towarzystwie Hugo. W części artystycznej mogliśmy podziwiać Uniwersytet Trzeciego Wieku " Atena" z Obornik Śląskich z przepięknym spektaklem słowno- muzycznym "Dla dzieci Brzechwa", uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przedstawili inscenizację taneczną „Świat może być lepszy”, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Trzebnicy zaprezentowali się w piosenkach: "Tolerancja" Stanisława Sojki, "Zanim pójdę" oraz przepięknym tańcu baletowym wykonanym przez Aleksandrę Mandrykę. Podziwialiśmy występ Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, których reprezentowali Łukasz Kaprys w piosence "Powiedz, powiedz czemu" oraz Jagoda Federyszyn w piosence "Ściernisko".

    Jesteśmy różni – rożni ze względu na wiek, Miejsce zamieszkania, predyspozycje, upodobania i (nie)pełnosprawności. Co nas łączy? Wszyscy tworzymy społeczeństwo – niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, stopnia sprawności. Każdy z nas ma prawo do miłości, szacunku, akceptacji i zrozumienia, co tego dnia zawsze podkreślamy.

    Swoją obecnością zaszczycili nas dziś: w imieniu Starosty Powiatu Trzebnickiego, Pani Bogumiła Lewandowska- V-ce Przewodnicząca Rady Powiatu Trzebnickiego, Pan Robert Lewandowski- Burmistrz Gminy Żmigród, Pani Mirela Skaczyło- Główny Specjalista Wydziału Oświaty i Zdrowia Powiatu Trzebnickiego, Pani Ewa Kowal- Dyrektor PCPR w Trzebnicy, Dyrektorzy Szkół: Pani Dorota Jakusztowicz, Pani Elżbieta Bawolska, Kierownicy OPS.

    Żyjmy z przesłaniem: "Tacy sami, bez barier" i pamiętajmy, że bycie pełnosprawnym to żadna zasługa, to dar, który każdemu z nas, o każdym czasie może być odebrany. Nie szukajmy barier, szukajmy mostów, które łączą.

    Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji: 

     

     

  • Warsztaty - "Cuda z guzików"

    II dzień obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych za nami!!

    A co było hitem dzisiejszego dnia? GUZIKI! Cała masa guzików!

    Dziś udowodniliśmy, jak można stworzyć rękodzielnicze projekty z guzikami, które rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne i sprawiają wiele frajdy młodym artystom, a to wszystko w ramach realizowanego zadania publicznego Powiatu Trzebnickiego pt. „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko…”.

    A już 3 grudnia wraz z uczniami szkół gminnych zgodnie z tradycją, którą kultywujemy od wielu już lat udamy się na w pochodzie na Żmigrodzki Rynek i wypuścimy balony marzeń. Na pewno nas zobaczycie i usłyszycie!

    Jesteśmy inni, a jednak tacy sami!

  • Warsztaty malowania na kamieniach i drewnie

    Fundacja Razem Być, której członkami sa nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie rozpoczęła w dniu dzisiejszym obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych warsztatami malowania na kamieniach i drewnie. Uczestnikami dzisiejszych warsztatów byli uczniowie: Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Barkowie, Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku, Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie, Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie, Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno - Wychowawczych im. Marii Grzegorzewskiej w Trzebnicy oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie.

    Malowanie kamieni to na chwilę obecną niezwykle popularna forma kreatywności artystycznej, to relaksująca forma sztuki, dostępna dla każdego. Również nasi uczestnicy mogli dziś zanurzyć się w świat kolorowych kamieni, cieszyć się kreatywnością i rozwijać umiejętności artystyczne, a to wszystko w ramach realizowanego zadania publicznego Powiatu Trzebnickiego pt. „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko…”.

    Jutro drugi dzień warsztatów, a co przed nami? Guzikowe szaleństwo, guzikowe cuda.

  • I Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

    I Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych odbył  się 8 listopada pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Trzebnickiego Pani Małgorzaty Matusiak i Burmistrza Gminy Żmigród Pana Roberta Lewandowskiego. Inicjatorką przeglądu była Pani Agnieszka Brząkała- członek Zarządu Powiatu Trzebnickiego.

    Podczas przesłuchań konkursowych usłyszeliśmy pieśni patriotyczne wykonane przez uczniów w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od przedszkola, a skończywszy na szkołach ponadpodstawowych. Pieśni te miały niegdyś podnosić na duchu żołnierzy, a naszemu pokoleniu opowiedziały o bohaterstwie, odwadze, klęskach oraz zwycięstwach pokolenia wojennego. Niezwykłymi akcentami przeglądu były pantomima wystawiona przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie oraz Wolontariuszy Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie upamiętniająca małego bohatera wojennego z czasów Powstania Warszawskiego, Wojtusia Zalewskiego oraz występ solistki operowej- Pani Marty Motkowicz. Symbolami tego dnia były rozłożenie flagi narodowej przez uczniów klas mundurowych Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich podczas odśpiewania pieśni „Niepodległa, niepokorna” oraz pokazu musztry wojskowej.

    I Przegląd Pieśni Patriotycznych przeszedł już do historii. Wzbudził w odbiorcach wiele pozytywnych emocji od zadumy i wzruszenia do zachwytu. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być organizatorami tak wspaniałego przedsięwzięcia muzycznego. Dziękujemy za pomoc i wsparcie: Panu Dyrektorowi Rafałowi Zagórskiemu i pracownikom ZPK w Żmigrodzie, Panu Ireneuszowi Pyczakowi – „Marton” Zakład Produkcji Wód i Napojów, Pani Bogusławie Lewandowskiej, uczniom klas mundurowych Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich, Pani Monice Wójtowicz oraz Wolontariuszom Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie, Panu Mariuszowi Stach, Panu Krzysztofowi Szubertowi, Pani Katarzynie Łyczko oraz zaangażowanym nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, bez których oprawa wydarzenia nie byłaby tak ujmująca.

     

  • Konkurs na różaniec

    Dziś (07.11.2024) jury rozstrzygnęło konkurs na wykonanie najpiękniejszego różańca. Pomysłowość uczestników nie znała granic. Musimy przyznać, że wykonane różańce były imponujące, a ich wykonanie czasochłonne. Serdecznie dziękujemy sponsorom za ufundowane nagrody, a Księdzu Robertowi za inicjatywę!

  • Zmagania sportowe inaczej

    Jesienne zmagania sportowe inaczej niż zazwyczaj :)

  • Zajęcia kulinarne

    22 października uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach kulinarnych wraz z uczniami ITEŻ i ich opiekunem w Powiatowym Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie. Przygotowaliśmy pyszną włoską pizzę Zajęcia kulinarne i wspólna degustacja to idealny pomysł na miłe i smaczne spotkanie w duchu integracji. Czekamy na kolejne wyzwania kulinarne!

    Dziękujemy!!!

  • Święto Edukacji Narodowej

     

    "Dziękuję, dziękuję, dziękuję, dziękuję Ci.

    Nieczęsto niestety to mówię,

    więc mówię dziś."

     

    Kochani Nauczyciele, pracownicy szkoły, bądźcie wciąż z nami!

    Czy jesteśmy duzi, czy jeszcze mali.

    Życzymy Wam szczęścia, wiary w nas i cierpliwości na następne lata,

    niech żyje i rozkwita nasza Polska Oświata!

strona:

Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie
    ul. Rybacka 17
    55-140 Żmigród
  • 71 385 3331
    fax: 71 385 3331
    zsszmigrod@wp.pl

Galeria zdjęć