Zachęcamy do udziału i zapoznaniu się z regulaminem. :)
27 lutego dzieci z naszej szkoły odwiedziły Papugarnię „Kubuś” w Obornikach Śląskich. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat ptaków oraz zapoznanie z warunkami ich życia. Można tam spotkać ponad 80 papug należących do różnych gatunków.
Papugarnia „Kubuś” to świetne miejsce na spędzenie czasu, ale również niesamowita przygoda edukacyjna!!!
Na miejscu przywitał nas Pan Kuba, który zaznaczył, jak należy zachowywać się w pomieszczeniu, gdzie przebywają papugi. Oczywiście nie mogliśmy biegać, krzyczeć, ani ciągnąć papug za ich piórka. Jedne z nich były malutkie, a drugie bardzo duże. Każda miała w sobie coś wyjątkowego, zachwyciły nas swoimi pięknymi barwami. Ku zdziwieniu dzieci, te wyjątkowe stworzenia wcale się ich nie bały, nie uciekały, wręcz przeciwnie siadały na głowach, na ramieniu. Dzieci mogły brać je na rączkę, karmić, co wzbudziło ich zachwyt.
Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy odwiedzić to niecodzienne miejsce.
W zoo możemy oglądać zwierzęta tylko w klatce, w papugarni do tej „klatki” wchodzimy. To była niesamowita przygoda!!!
http://zsszmigrod.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=290
21 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Żmigrodzie odbył się konkurs dla klas podstawowych i gimnazjalnych „Baśnie, bajki, bajeczki”, przygotowany przez p. Agnieszkę Witkowską i p. Sylwię Wiktorowicz.
„Baśnie pokazują, że nawet słaby może zwyciężyć jeśli odważnie przeciwstawi się złemu losowi”.
Celem konkursu było poznanie przez uczniów najpopularniejszych baśni, zawartych w nich mądrości życiowych, rozbudzenie wrażliwości, wyobraźni, wyczucia piękna, uczenie wartości moralnych oraz kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, zapamiętywania faktów, wzbogacanie słownictwa. Uczestnicy konkursu pracowali w kilkuosobowych drużynach. Aktywnie uczestnicząc w dyskusjach kształcili umiejętność komunikowania się i współdziałania w grupie. Rozwiązując zadania, które treścią obejmowały znajomość poznanych na lekcjach baśni, wspaniale rozwiązywali zagadki i rymowanki dotyczące głównych postaci, odpowiadali na pytania pisemnie i ustnie, odgadywali tytuły na podstawie rekwizytów bez udziału wzroku tylko za pomocą dotyku, układali puzzle, porządkowali kolejność wydarzeń, rozwiązywali krzyżówki.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
http://zsszmigrod.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=289
18 lutego 2019 roku o godzinie 12:00 w Ośrodku Kultury w Obornikach Śląskich rozpoczęła się Gala wręczenia Stypendium Starosty Powiatu Trzebnickiego. Była to uroczystość, której inicjatorem był Starosta Powiatu Trzebnickiego, pani Małgorzata Matusiak, na którą zaproszeni zostali wszyscy przedstawiciele władz wykonawczych i stanowiących powiatowych i gminnych z Burmistrzem Obornik Śląskich panem Arkadiuszem Poprawą w roli gospodarza tego przedsięwzięcia, a także dyrektorzy jednostek oświatowych i organizacyjnych samorządu terytorialnego. Do grona szacownych gości Gali zaproszono również rodziców tegorocznych Stypendystów Starosty Trzebnickiego.
Wszyscy przybyli w tym dniu do Ośrodka Kultury w Obornikach Śl., aby wyrazić szacunek i podziw dla uczniów, którzy dzięki swojej wzorowej postawie, zaangażowaniu w życie szkoły, determinację oraz ciężką pracę osiągnęli wiele sukcesów edukacyjnych, za to zostali wyróżnieni i nagrodzeni. Zespół Szkół Specjalnych spośród wszystkich uczniów również docenił starania i aktywność wybranych uczniów!!!!
Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszej owocnej pracy!
Dziś w naszej szkole odbyło się wielkie świętowanie!
Uczniowie wraz z nauczycielami oraz członkami Rady Rodziców uczestniczyli w przepięknym Balu Walentynkowym.
Zadaniem dzieci i ich opiekunów było przygotowanie strojów karnawałowych i masek. Rodzice natomiast z ogromnym zaangażowaniem przystroili salę gimnastyczną, przygotowali przepyszny poczęstunek oraz konkursy. Pani Kasia muzyką i tańcem rozgrzewała atmosferę, więc nie pozostało nic, jak tylko bawić się i cieszyć wspólnie spędzonym czasem.
Drodzy Rodzice, serdecznie dziękujemy! Było przepięknie!
http://zsszmigrod.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=288
Dzień 12 lutego był niezwykle wyjątkowy oraz pełen pozytywnych emocji, a to za sprawą wizyty w firmie OSI POLAND FOODWORKS w Chróścinie.
Nauka, zabawa, dużo uśmiechów, to tylko kilka słów opisujących minione wydarzenia. Siedmioro dzieci z klasy IV i V szkoły podstawowej wraz z opiekunem przyjechało do zakładu produkcyjnego w Chróścinie, aby poznać firmę, ale przede wszystkim wziąć udział w kształceniu zawodowym.
Pierwszym etapem spotkania była prezentacja, która treścią nawiązywała m.in. do historii OSI w Polsce, wartości, którymi się kieruje oraz przedstawiła schemat organizacyjny firmy wg działów, co było wprowadzeniem do dalszej części zajęć. Jeśli mowa o doradztwie zawodowym to nie mogło zabraknąć pracowników reprezentujących różne działy, którzy z pełnym zaangażowaniem opowiadali o swoim zawodzie. Dzieci poznały specyfikę pracy na stanowiskach: specjalista ds. HR, księgowa, przedstawiciel ds. skupu, specjalista ds. sprzedaży, sekretarka, specjalista ds. jakości. Oprócz teorii, uczniowie musieli wykazać się także pewną wiedzą, potrzebną do rozwiązania zadań i ćwiczeń przygotowanych przez prowadzących. Wspólnie wypisaliśmy fakturę, obliczyliśmy wartość zakupionego bydła, układaliśmy CV oraz szukaliśmy słówek w słowniku j. niemieckiego. Po każdym zadaniu wszyscy uczestnicy otrzymywali nagrody!
Drugim etapem wizyty był obchód dzieci po zakładzie, co jak się okazało było najbardziej wyczekiwaną atrakcją! Pierwszym punktem wyprawy była śluza, na której dzieci zostały wyposażone w odpowiednie stroje i kaski. Następnie zobaczyły, jak wygląda część socjalno-sanitarna produkcji oraz biuro działu jakości. Przeprowadzony instruktaż poprawnego mycia rąk zamienił się w świetną zabawę, która niosła za sobą także ważną naukę dotyczącą higieny. Po takich atrakcjach przyszedł czas na ciepły posiłek. Pełni nowych sił uczniowie wraz przedstawicielką działu BHP wyruszyli w trasę, która wiodła przez zewnętrzną część placu. Dzieci odwiedziły m.in. dział wysyłki, dział utrzymania ruchu, podczyszczalnię ścieków, a wizytę zakończyły w biurze magazynu żywca.
Uczniowie ZSS w Żmigrodzie czynnie uczestniczyli w każdej części dnia, począwszy od prezentacji multimedialnych, powierzonych zadań, po obchód zakładu. Zarówno dla nas, jak i dla pracowników OSI było to bardzo pozytywne i radosne doświadczenie. Uśmiech na ich twarzach był najlepszą nagrodą. Miejmy nadzieję, że nabyta wiedza pomoże uczniom podjąć decyzję o swojej przyszłej, zawodowej karierze, która być może poprowadzi ich w mury OSI POLAND FOODWORKS!
Zobaczcie sami!!!
http://zsszmigrod.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=287
HARMONOGRAM REALIZACJI ZAJĘĆ W RAMACH PROJEKTU „EDUKACJA MOJĄ INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ”
od 02.01.2019 do 25.06.2019
https://zsszmigrod.edupage.org/text/?text=text/text5&subpage=9
W piątek 25.01.2019 r. udaliśmy się do GOjump, Parku Trampolin we Wrocławiu. W atmosferze niesamowitej zabawy rozpoczęliśmy tegoroczne ferie zimowe.
Ćwiczenia na trampolinie spełniają 4 podstawowe zasady efektywnych ćwiczeń: wzmacniają, czynią ciało bardziej elastycznym i zwinnym, dotleniają oraz zwiększają wytrzymałość, a że od zawsze propagujemy zdrowy styl życia, postawiliśmy właśnie na godzinną dawkę niesamowitych emocji podczas skakania na trampolinach.
Polecamy!!!
17.01.2019 r. o godzinie 8:00 wyruszyliśmy do Wrocławia, celem udziału w XIII Dolnośląskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w sali organowej, mieszczącej się przy ulicy ks. Marcina Lutra.
Barwne stroje artystów oraz piękne wykonania śpiewanych przez nich utworów, pozwoliły wszystkim jeszcze raz odczuć niesamowitą atmosferę oraz magię świąt Bożego Narodzenia. Oprócz prezentacji konkursowych były niespodzianki muzyczne. Mogliśmy włączyć się do wspólnego kolędowania z zespołem „Hej kolęda”, działającego we Wrocławiu oraz wysłuchać krótkiego koncertu fortepianowego podopiecznego SOSW, również z Wrocławia. Wszyscy otrzymali upominki, podziękowania, a panująca podczas tej imprezy atmosfera dostarczyła uczestnikom wielu wzruszeń oraz głębokich muzycznych przeżyć.
Skromnie dodamy, że otrzymaliśmy wyróżnienie oraz ........ I miejsce!!!!!!!
Serdeczne gratulacje dziewczyny Jesteście fantastyczne!
http://zsszmigrod.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=286
6. grudnia 2018 r., w odpowiedzi na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Miliczu, wzięliśmy udział w przeglądzie talentów pt. „TalentoMania”. Specjalnie na tę okazję przygotowany został program artystyczny, w którym uczennice zaprezentowały układ choreograficzny do utworu „Poszłabym za Tobą” z repertuaru zespołu Breakout.
Poza tym spotkaliśmy wielu fascynujących ludzi! Były prezenty, dyplomy i cała masa świetnej zabawy!
Serdecznie dziękujemy Organizatorowi.
Pani Kasi gratulujemy niezwykłych pomysłów, które z taką pasją realizuje z naszymi uczniami!!!!
A Wam, drodzy Uczniowie życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni!!!
http://zsszmigrod.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=285
Dziś Babci i Dziadkowi życzenia złożę, w wiązankę kwiatów serduszko włożę i wiem, że bardzo będą się cieszyć, kiedy zobaczą, że do nich śpieszę. Moi Dziadkowie najlepsi w świecie, wszystkim Wam powiem, bo wy nie wiecie. Ja bardzo ich kocham, ściskam za szyję, niech będą zdrowi i sto lat żyją!
Cieszymy się, że mogliśmy spędzić z Wami wspólnie czas.
http://zsszmigrod.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=283
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia – cała społeczność szkoły, a także zaproszeni goście spotkali się, aby wspólnie pochylić się nad cudem narodzenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie. Zgodnie z tradycją odbyły się Jasełka, wspólnie kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.
Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się ze świętami, Mikołajem, ale także z Barbórką i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom zawód górnika, o którym dziś niewielu pamięta, zorganizowano w naszym Zespole spotkanie z górnikami pobliskiej Kopalni Gazu Ziemnego.
Górnicy przedstawili uczniom prezentację multimedialną równocześnie opowiadając o tym, jak wygląda ropa, jak wydobywa się gaz, kim był Ignacy Łukasiewicz. Zaprezentowali galowy mundur górnika. Tradycyjnie nie obeszło się bez liczenia guzików na mundurze i przymierzania czako. Dzieci na pamiątkę otrzymały papierową wersję górniczej czapki z łamigłówkami.
Takie tam drobne cudeńka 🤩 wykonane przez naszych uczniów pod okiem nauczycieli ale również ciężka praca💪, poświęcenie, bardzo dobra organizacja 👍oraz zgrany zespół niezawodnych rodziców naszych uczniów👏
6 grudnia zapanował u nas szczególny klimat, zgodnie z tradycją tego dnia gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim uczniom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki najmłodszych dzieci, a także tych trochę starszych potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują
.
29 listopada 2018r. odbył się XV Dolnośląski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych, którego organizatorem był Klub Sokół Olimpiad Specjalnych i Zespół Szkół Specjalnych
w Żmigrodzie. W Turnieju wzięło udział dziewięć drużyn reprezentujących kluby Olimpiad Specjalnych z regionu Dolnego Śląska: „Górnik” Wałbrzych, „Junior” Milicz, „Meta” Wrocław, „Olimpijczyk” Bolesławiec, „Pragnę Zwyciężyć” Jelenia Góra, „Radośni” Dobroszyce, „Sprinter” Trzebnica, „Szansa” Wrocław, „Sokół” Żmigród.
Ceremonia Otwarcia rozpoczęła się defiladą klubów. W dalszej części ceremonii nastąpiła najbardziej oczekiwana, podniosła chwila, hymn i przysięga Olimpiad Specjalnych;
„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Przesłanie, które można przenieść do każdej sfery życia, które podkreśla wartość uczestnictwa
w sporcie, dodaje zawodnikom pewności siebie i mobilizuje do walki w zdrowej, sportowej atmosferze.
Pani Jolanta Masiuda, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych, powitała uczestników turnieju
a także zaproszonych gości. Oficjalnego otwarcia XV Dolnośląskiego Turnieju Koszykówki Olimpiad Specjalnych dokonała Pani Starosta Powiatu Trzebnickiego Małgorzata Matusiak.
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przygotowali krótki występ artystyczny.
Po części artystycznej odbyły się mecze obserwowane, by ustalić przynależność do poszczególnych grup sprawnościowych.
Rozgrywki w utworzonych grupach toczyły się równolegle w hali sportowej Gimnazjum
im. M. Rataja, w sali sportowej Zespołu Szkół Powiatowych im. Jana Pawła II, w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego.
Wszyscy zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności i wyjątkowy talent. Sportowcom towarzyszył duch zdrowej rywalizacji, atmosfera radości. Turniej był dla wszystkich jego uczestników okazją do nawiązania nowych przyjaźni i relacji, opartych na wzajemnym szacunku
i tolerancji.
Składamy wyrazy uznania i sympatii wszystkim Sportowcom XV Dolnośląskiego Turnieju Koszykówki Olimpiad Specjalnych, ich Trenerom, Rodzinom i Wolontariuszom.
Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy przyjęli zaproszenie oraz Kibicom obecnym
na trybunach!
Dziękujemy przede wszystkim Pani Dyrektor Gimnazjum im. Macieja Rataja, Małgorzacie Mularczyk, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im Bolesława Chrobrego, Dorocie Jakusztowicz, Pani Dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych im Jana Pawła II, Katarzynie Lech za współpracę oraz udostępnienie obiektów sportowych.
nauczycielka wychowania fizycznego
Joanna Popadeńczuk
9 listopada, w Zespole Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, już od samego rana, trwały wielkie przygotowania. Cała szkoła rozśpiewana, społeczność szkolna pięknie ubrana. Nadeszła chwila długo oczekiwana. Godzina 10.15 przybyli już zaproszeni goście, by wraz z nami wznieś pieśń, że Polska 100 lat Niepodległa jest. Akademia rozpoczęta, recytują chłopcy oraz dziewczęta. ”Dzisiaj Wielka jest rocznica, 11-sty listopada, tym co zmarli za ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa… „ Poważne słowa, wesołe okrzyki, chwile wzruszenia, dźwięki muzyki, żołnierskie marsze, podniesione głowy, o polskich bohaterach wygłoszone mowy. Nastała godzina 11.11 wszyscy na baczność powstali właśnie, rozległ się głos w radości i w dumie, każdy śpiewał hymn polski najlepiej jak umie. Ta piękna uroczystość i ten dzień długo w nas zostanie, dziś każdy zrozumiał co to wolności powstanie!
W dniu, 29 października 2018 roku, uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Gniezna i Biskupina pod opieką pani Sylwii Wiktorowicz, pani Agnieszki Witkowskiej i pani Joanny Popadeńczuk.
Wyjazd odbył się w ramach tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego oraz zdobycie wiedzy historycznej poprzez obserwacje i doświadczenia.
Po przyjeździe do Gniezna udaliśmy się do katedry, gdzie zwiedzając ją mogliśmy zobaczyć m.in.: sarkofag św. Wojciecha, "Drzwi Gnieźnieńskie” z ilustracjami jego życia i męczeńskiej śmierci. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści pani przewodnik. Była to dla nich niezapomniana lekcja historii. Na koniec wizyty w Gnieźnie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem króla Bolesława Chrobrego.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Pani przewodnik zabrała nas w niezwykłą podróż w czasie- podróż do początków polskiego państwa, a nawet do początków osadnictwa na terenie naszego kraju. Mogliśmy zobaczyć rekonstrukcje pradziejowych i wczesnośredniowiecznych osiedli. Poznaliśmy zwyczaje, codzienne zajęcia-pracę i rzemiosło żyjących tu niegdyś naszych przodków. Na terenie rezerwatu odwiedziliśmy zwierzęta(owce wrzosówki, koniki polskie oraz woły). Po wyczerpującym zwiedzaniu przyszedł czas na zakup biskupińskich pamiątek.
Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, a to co zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci.
To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser thatsupports HTML5 videoŚ...
Dziś Pani Bogumiła Lewandowska przeprowadziła drugie warsztaty czytelnicze z cyklu "Książki nie gryzą...". Ucz...
W poniedziałek 28 kwietnia 2025 roku byliśmy na wycieczce szkolnej w największym zadaszonym parku wodnym w Eur...
Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, od dwóch tygodni trwały w naszej szkole warsztaty historyczne...
Czytanie, zabawa i kreatywne działania- wszystko w jednej magicznej atmosferze. Spotkania dzieci z książkami t...