Zachęcamy do udziału i zapoznaniu się z regulaminem. :)
Jak zostać patriotą
Na podstawie „Poradnika małego patrioty” opracowała D. A. Jurkowska
3 listopada 2018 roku 29 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Poszukiwacze przygód” wzięła udział w XII Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu było 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasza drużyna wystąpiła z piosenką „Dziś idę walczyć mamo”. Otrzymaliśmy wyróżnienie oraz jak zwykle super nagrody. Naszym harcerzom serdecznie gratuluję i dziękuję za zaangażowanie.
Drużynowa 29 DH NS „Poszukiwacze przygód”
Anna Mazurek
Dzisiaj wielka jest rocznica –
jedenasty listopada!…
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.
Serdecznie zapraszamy na VI Bal Charytatywny (w tym roku Andrzejkowy) organizowany przez Radę Rodziców we współpracy
z nauczycielami Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie.
Wspólna zabawa odbędzie się 17 listopada (sobota) 2018 roku o godzinie 19.00 w świetlicy wiejskiej w Żmigródku.
Koszt uczestnictwa: 120 zł /para. Cena zawiera: dwa ciepłe posiłki, przystawki, wiejski stół, kawę, herbatę, ciasto.
Gwarantujemy świetną muzykę przy Dj’u „Stefano” oraz wyśmienitą atmosferę.
W programie:
Środki zebrane w czasie balu zostaną przeznaczone na zakup krzeseł na szkolne uroczystości i imprezy a także maszyny do szycia i wyrzynarki do drewna oraz innego wyposażenia niezbędnego do zajęć w Szkole Przysposabiającej do Pracy
Z poważaniem
Rada Rodziców oraz Dyrektor i Grono Pedagogiczne
w Zespole Szkół Specjalnych w Żmigrodzie
Zgłoszenia i wpłat proszę dokonywać u Pani Iwony Czajkowskiej tel. 663 099 622 lub w sekretariacie szkoły
do dnia 10 listopada 2018 roku.
28 września 2018r.- Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World MultiplicationTable Day - WMTDay) - akcja edukacyjna, w którą bardzo czynnie zaangażowała się nasza szkoła. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki, która miała zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości, a dorośli mogli dać przykład dzieciom - pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Komisja Egzaminacyjna, w skład której weszli uczniowie czwartej i piątej klasy, przeprowadzili wśród nauczycieli egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. Wybór formy i stopnia trudności zadań był dowolny, co nie znaczyło, że było łatwo. Szczerze, to nauczyciele podczas egzaminu byli zestresowani, bo zadania były bardzo rozbudowane, typu: oblicz 234*12, 2400*30, itp. Akcja prowadzona była również wśród mieszkańców Żmigrodu. Powołane Patrole Egzaminacyjne, w sposób bardzo przyjemny i łatwy dokonywały sprawdzenia „tabliczkowej wiedzy”. Mieszkańcy reagowali różnie: „oj, to było tak dawno”, ”mnie możecie zapytać o każdej porze dnia i nocy...”,„nie wiem, czy mi się uda...”Ogólnie było bardzo zabawnie, mieszkańcy wyrażali zarówno zaskoczenie, jak i zadowolenie, że pozytywnie zdali egzamin ze znajomości „tabliczkowej wiedzy”, uzyskując tytuł EXPERTA. Szkoła otrzyma certyfikat, a uczniów rozpierała duma, że akcja przebiegła zgodnie z założeniami. Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwała nauczycielka matematyki Magdalena Brodala, dla której jasne i oczywiste jest stwierdzenie: „matematyką trzeba się bawić, wówczas uczniowie pracują nad rozbudzaniem własnej kreatywności i poszukiwaniem odpowiednich rozwiązań matematycznych problemów”.
Magdalena Brodala
Szkolny Koordynator
25 września 2018 roku uczestniczyliśmy w Biegach Przełajowych "Baszta 2018". Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy "Pałacyk" ze Żmigrodu. Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa drużyna w składzie: Magdalena Konopka, Natalia Szajewska, Krystian Wacyra, Konrad Przybylski, Oskar Kunert. Rywalizowaliśmy z drużynami: z Milicza, Trzebnicy, Wołowa, Góry, Brzegu Dolnego, Rawicza, Bielawy i ŚDS „Pałacyk”. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą oraz sprawnością fizyczną. Nasza drużyna zgodnie współpracowała, przeżywała radość i poczucie dumy ze swoich osiągnięć. Po części sportowej zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek oraz zabawę taneczną zorganizowaną w Zespole Placówek Kultury.
Krzysztof Popadeńczuk
27 września 2018 roku wzięliśmy udział w XXVII jesiennych biegach przełajowych. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Radziądzu. Trasa biegów była wytyczona w Rudzie Żmigrodzkiej dookoła boiska przy świetlicy wiejskiej. Pogoda sprzyjała sportowcom, była świetnym tłem dla wspaniałej atmosfery, zdrowej, sportowej rywalizacji i integracji gminnego środowiska szkolnego. Naszą szkołę reprezentowali: Anita Wysocka, Jakub Wojtyra, Wojciech Wojtyra, Dominik Turkiewicz, Jakub Działakiewicz, Marcin Wojtyra, Mateusz Baryłko. Zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami, odwagą, przełamali własne bariery i dumnie wbiegli na metę. Wszystkim sportowcom naszej szkoły składam gratulacje i dziękuję, że godnie reprezentowali Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie. Do zobaczenia na starcie za rok.
Joanna Popadeńczuk
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Pomysłodawcami tego dnia byli rodzice naszych uczniów. Impreza odbyła się na polu w Osieku Małym, część uczestników dojechała rowerami, pozostali busem. Na miejscu czekało wiele atrakcji, m.in. zbieranie ziemniaków, przejażdżka na przyczepie, konkurencje sportowe dla małych i dużych. Starsi uczniowie przygotowali ognisko. Przy muzyce i śpiewach piekliśmy kiełbaski oraz ziemniaki. Dziękujemy rodzicom za wspaniały pomysł i przygotowania oraz wesołą zabawę przy ognisku. Dzień Pieczonego Ziemniaka wpisze się z pewnością w tradycję naszej szkoły.
„Góry bez ludzi są martwe” Tadeusz Grzegorzewski
Karkonosze co roku goszczą harcerzy, tak też uczyniły w tym roku. 13 września na szlak wyruszyli uczestnicy XXVI edycji Rajdu Granica, wśród nich 29 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Poszukiwacze przygód”. Wszystko po to, by zmierzyć się ze swoimi słabościami oraz górskimi wzniesieniami przy towarzystwie wspaniałej harcerskiej atmosfery. Wędrówka po górach to możliwość podziwiania krajobrazu karkonosko – izerskiego, a także dobra okazja do zintegrowania harcerzy z Chorągwi Dolnośląskiej, jak i licznie przybywających patroli z całej Polski. Wszystko to w duchu harcerskiego współzawodnictwa.
Anna Mazurek
3 września 2018 roku
Godzina 8:00 Msza św. w Kościele Trójcy Świętej
Godzina 9:00 Uroczysta Akademia w szkole
Serdecznie zapraszamy
Pani Jolanta Masiuda, która przez ostatni rok szkolny pełniła obowiązki dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie została dyrektorem naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Ważnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły była zorganizowana w dniach 12, 13, 14 czerwca br. wycieczka do Oświęcimia, Krakowa i Wieliczki.
W pierwszym dniu uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, które jest miejscem upamiętniającym głównie ofiary Holocaustu. Zwiedzanie tego muzeum uświadomiło uczniom wymiar ludzkiego okrucieństwa, ukazało ludzi umierających bez prawa do godności. Tu naziści wybudowali większość urządzeń masowej zagłady, w których wymordowali około miliona europejskich Żydów. Ogrom obszaru, prymitywne baraki więźniarskie, ruiny innych obiektów lub pozostałości po nich, kilometry obozowego ogrodzenia
i dróg w pełni oddają to, czego nie da się wyrazić słowami - bezmiar upodlenia, okrucieństwa i nieludzkiej zbrodni oraz specyficzną obozową architekturę, która podporządkowana była jednemu celowi - zagładzie ludzi. Zwiedzanie trwało dwie godziny i wywarło na uczniach bardzo duże wrażenie.
W drugim dniu wyjazdu uczniowie mieli okazję zwiedzić wraz
z przewodnikiem najważniejsze miejsca dawnej stolicy Polski, Krakowa. Byliśmy na Wawelu, gdzie zwiedziliśmy komnaty reprezentacyjne, katedrę wawelską, groby królewskie, mieliśmy też możliwość dotknięcia serca dzwonu Zygmunta.
W Krakowie zwiedziliśmy też muzeum Jana Matejki, Muzeum Narodowe w Sukiennicach, byliśmy w Kościele Mariackim, gdzie uczniowie mogli na żywo zobaczyć ołtarz Wita Stwosza. Spacerem przeszliśmy trakt królewski, by na koniec zobaczyć bulwary na Wisłą. Tam czekała nas jeszcze godzinna przejażdżka statkiem po Wiśle. Po całym dniu intensywnego zwiedzania byliśmy wszyscy bardzo zmęczeni, ale widać było zadowolenie na twarzach uczestników.
W ostatnim dniu naszej wycieczki pojechaliśmy do Wieliczki, by tam zobaczyć jedyne w swoim rodzaju miejsce, jakim jest Kopalnia Soli . Jest ona źródłem wiedzy historyczno – kulturowej, o której zmuszeni byliśmy zawsze opowiadać „na sucho”. Naszym uczniom, na lekcjach geografii, języka polskiego czy historii dużą trudność sprawia stworzenie sobie obrazu jedynie na podstawie ilustracji czy tekstu. Rzeczą ważną, a jednocześnie bardzo trudną, jest kształcenie
w umyśle uczniów pojęć czasoprzestrzennych. Poprzez zwiedzanie takiego miejsca, jakim jest Kopalnia Soli, uczeń miał przed oczyma konkretne treści i wyobrażenia, możliwość bezpośredniego poznawania świata i porównywania posiadanych zobaczyć wiadomości z zabytkowym świadectwem dawnej rzeczywistości. W chodnikach i komorach, znajdujących się w ciągu trasy turystycznej, mogli zobaczyć zachowane ślady dawnych robót górniczych, systemy zabezpieczania wyrobisk, piękne wykonane obiekty sztuki sakralnej, odsłonięcia geologiczne. Zdaniem naszych uczniów to właśnie kopalnia soli w Wieliczce była największą atrakcją całego wyjazdu.
W tym miejscu musimy podziękować naszym darczyńcom, bez pomocy których, nie bylibyśmy w stanie, ze względów finansowych, zorganizować tej wycieczki. Dziękujemy więc radnemu powiatowemu, p. Pawłowi Olesiowi oraz p. Piotrowi Grychowskiemu za pomoc finansową, a p. . Jackowi Tarczyńskiemu, z firmy „ Tarczyński” S.A. za pomoc materialną. Dzięki ich dobrej woli i ich wielkiemu sercu mieliśmy możliwość pokazania naszym uczniom miejsc, tak ważnych dla każdego Polaka.
Za nami piękne Igrzyska pełne pasji, motywacji, dążenia do celu, radości, zaangażowania, przyjaźni, braterstwa, szacunku i akceptacji. Mateusz Januszkiewicz i Patryk Januszkiewicz przyczynili się do osobistego zaangażowania naszej szkolnej społeczności w to wspaniałe święto sportu. Uczniowie zostali nominowani na Igrzyska za swoje osiągnięcia w 2017r.
Igrzyska trwały od 9 do 12 czerwca 2018 r. rozpoczęły się uroczystą ceremonią otwarcia
w katowickim Spodku. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Agaty Kornhauser-Dudy.„Jestem pełna uznania dla wszystkich sportowców biorących udział w Igrzyskach, ich trenerów i wolontariuszy, którzy przyczyniają się do powodzenia tej szczególnej imprezy, podczas której zawodnicy mogą pokazać efekty uzyskane w trakcie wcześniejszych treningów przygotowawczych. Cykliczne Igrzyska są wielkim świętem nie tylko dla nich samych, ale także dla wszystkich osób zaangażowanych od ponad trzydziestu lat w ten szlachetny i unikalny ruch olimpijski, który tak podziwiam i mam ogromną przyjemność mu patronować” napisała w liście do uczestników Igrzysk Agata Kornhauser-Duda.
1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną rywalizowało o medale w 11 dyscyplinach sportowych na wspaniałych arenach, m.in. Stadionie Śląskim (6 dyscyplin: piłka nożna, lekka atletyka, kolarstwo, tenis, trójbój, bocce), na obiektach katowickiej AWF (pływanie, badminton, tenis stołowy), w kręgielni Galaktyka w Katowicach (bowling) oraz w Golf Park Mikołów
w Mikołowie (golf). Igrzyska były największym wydarzeniem sportowym Olimpiad Specjalnych Polska w 2018 roku i jedną z największych sportowych i społecznych imprez w tym roku w naszym kraju.
„Życzę wszystkim sportowcom pięknych chwil podczas Igrzysk. Będę Wam kibicować z całego serca. Jako sportowiec wiem, ile wysiłku włożyliście w codzienne treningi, żeby tu na Śląsku zabłysnąć najlepszą formą. Zapraszam wszystkich na areny Igrzysk Olimpiad Specjalnych – razem twórzmy rzeczywistość, w której słowo AKCEPTACJA daje komfort każdemu z nas i w której inność jest zaletą. Walczmy z uprzedzeniami i stereotypami! Grajmy Razem”,powiedziała Anna Lewandowska, Prezes Olimpiad Specjalnych Polska.
Po raz pierwszy w historii na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Polska został zaprezentowany golf. Na Śląsk przyjechało 29 golfistów reprezentujących 8 oddziałów regionalnych, wśród nich nasz uczeń Patryk Januszkiewicz reprezentujący Dolnośląski Oddział Olimpiad Specjalnych. Najliczniej reprezentowali się lekkoatleci (210 zawodników), należał do nich Mateusz Januszkiewicz. Mocno obsadzone były również takie dyscypliny jak: piłka nożna męska
7-osobowa (16 drużyn i 159 piłkarzy), pływanie (131 sportowców) i tenis stołowy (104 uczestników).
Patryk i Mateusz dostarczyli nam wspaniałych momentów radości. Patryk po dwóch dniach zmagań sportowych, okazał się najlepszym golfistą Igrzysk zdobywając złoto. Nasz lekkoatleta Mateusz zaprezentował się w pchnięciu kulą, pokonując swój rekord życiowy i zapewniając sobie złoto. Następną konkurencjom Mateusza był skok w dal za który otrzymał brąz.
Wielkie gratulacje!!!
Ceremonia Zamknięcia odbyła się na legendarnym Stadionie Śląskim w Chorzowie i zakończyła XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice-Chorzów-Mikołów 2018.
Podczas ceremonii została wyprowadzona flaga Olimpiad Specjalnych oraz wygaszony znicz olimpijski, a oficjalnego zamknięcia dokonał Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego, przywołując po raz ostatni zawołanie, które towarzyszyło sportowcom przez całe Igrzyska: „Wow, wow, wow!!!”
Spośród złotych medalistów zostaną wyłonieni reprezentanci Olimpiad Specjalnych Polska na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019 – już 18 czerwca o godz. 11:00
w Biurze Narodowym Olimpiad Specjalnych Polska w Warszawie. Igrzyska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą największa imprezą sportową na świecie w przyszłym roku, w której weźmie udział ponad 7 tysięcy sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z ponad 170 krajów. Polska reprezentacja będzie liczyć 90 osób, w tym 64 zawodników i 26 trenerów, lekarzy
i sztabu kadry.
Trzymamy „kciuki” za naszych chłopaków.
Nauczyciel wychowania fizycznego
Krzysztof Popadeńczuk
30 maja 2018r. w Stadninie Koni w Dębnie- gmina Żmigród odbył się VII Dolnośląski Mityng Jeździecki Olimpiad Specjalnych. Organizatorem mityngu był Zespół Szkół Specjalnych
w Żmigrodzie.
W tym roku w „końskim świecie” w Dębnie mogliśmy oglądać umiejętności zawodników z klubu Handicap Wrocław i Sokół Żmigród.
Jeźdźcy startowali w takich konkurencjach jak: jazda w stylu angielskim i ujeżdżenie.
Sędziowie oceniali równowagę jeźdźca, dosiad, użycie pomocy, umiejętność powodowania koniem, zachowanie form grzecznościowych i bezpieczeństwa, sportową postawę.
Po tak wnikliwej ocenie i podsumowaniu wyników nastąpiła ceremonia dekoracji,
która podkreśliła osiągnięcia wszystkich zawodników.
Warto dodać, iż nasze dzieci uczą się nie tylko jeździć, ale też jak poruszać się
w świecie koni, mają możliwość zbliżenia się do tych wspaniałych zwierząt.
Jest to fantastyczny sposób na zbliżenie się do natury. Konie pełnią w życiu dzieci bardzo wychowawczą rolę, ucząc odpowiedzialności, systematyczności i dyscypliny. Wspaniale koją nerwy, rozwijają wrażliwość. Za tę możliwość składamy podziękowanie Panu Adamowi Lacherze, który od trzech lat umożliwia nam uprawianie jazdy konnej.
Nauczyciel wychowania fizycznego
Krzysztof Popadeńczuk
W dniach 24 - 27.05.2018, odbył się w Koninie, Licheniu i Golinie X Ogólnopolski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych. W turnieju uczestniczyło 20 drużyn męskich i żeńskich z dwunastu Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych Polska oraz gościnnie drużyna koszykarzy Olimpiad Specjalnych z Litwy.
Dolnośląski Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych reprezentowały dwie drużyny z klubów: „OLIMPIJCZYK” – Bolesławiec, „META” – Wrocław, „SPRINTER” – Trzebnica i „SOKÓŁ” – Żmigród. Zawodnicy klubu „SOKÓŁ” działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Żmigrodzie to Patryk Januszkiewicz i Mateusz Januszkiewicz.
Uroczysta Ceremonia Otwarcia odbyła się w pierwszym dniu w hali widowiskowo-sportowej w Golinie. W oprawie olimpijskiego ceremoniału zaprezentowali się startujący w turnieju sportowcy Olimpiad Specjalnych, a w pokazowym meczu koszykówki na wózkach zagrali zawodnicy Konińskiego Stowarzyszenia Sportowego MUSTANG z Konina.
W drugim dniu odbyły się preeliminacje –mecze obserwowane.
Dwa ostatnie dni to przede wszystkim rywalizacja w poszczególnych grupach sprawnościowych pomiędzy drużynami. Nasze drużyny zdobyły złoty i brązowy medal.
W niedzielę podczas Ceremonii Zakończenia odbyła się Ceremonia Medalowa podczas , której Patryk został nagrodzony złotym medalem a Mateusz brązowym medalem.
W czasie Ceremonii Zakończenia odbyło się również losowanie drużyny, spośród złotych medalistów poszczególnych grup sprawnościowych, która reprezentować będzie Olimpiady Specjalne Polska, w 2019 roku, na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi. Niestety nie mieliśmy szczęścia w losowaniu, ale będziemy kibicować szczęściarzom.
Nauczyciel wychowania fizycznego
Krzysztof Popadeńczuk
W czwartek, 24 maja 2018 roku w Zespole Pałacowo Parkowym w Żmigrodzie, uczniowie naszej szkoły waz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w imprezie plenerowej z okazji „Dnia Rodziny”.
Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, uczniów i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia.
Uczestnicy imprezy, korzystając ze słonecznej pogody wzięli udział w grze terenowej przygotowanej przez nauczycieli. Zadania do wykonania były pozostawione w różnych miejscach parku (zaznaczonych na mapie) . Uczestnicy zabawy zostali podzieleni na pięć grup. Zdania, które były do wykonania były świetną okazją do poznawania nowych pojęć, nauki, pracy w zespole, rozwoju orientacji w terenie. Było też zadanie dla poetów i wierszokletów, którzy mieli ułożyć rymowankę na temat zbliżających się wakacji.
Po przejściu wyznaczonej trasy wszystkie grupy spotkały się na wyspie z ogniskiem, gdzie uczniowie zaprezentowali występy artystyczne. Rodzice z dumą przysłuchiwali się pięknej recytacji wierszy, która przeplatała się z wesołymi piosenkami . Podczas imprezy, na której wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Jedną z ulubionych atrakcji dla dzieci było malowanie twarzy. Wszyscy mogliśmy się raczyć grillowaną kiełbaską, popcornem, przepysznym ciastem.
Serdecznie dziękujemy przybyłym rodzicom za ich zaangażowanie i wspólną zabawę.
Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny. Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne, zachowując tym samym tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej.
24 maja 2018 r. wolontariusze SKC wzięli udział w Jubileuszowym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas we Wrocławiu. Myślą przewodnią zjazdu była 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą św. w kościele Opatrzności Bożej, przy ul. Nowodworskiej 64 we Wrocławiu. W czasie mszy św. była obecna Ikona Matki Bożej Współczującej, podarowana Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przez Aleppo.
Z uwagi na przeżywaną rocznicę odzyskania niepodległości, na spotkanie zostali zaproszeni honorowi goście: Wojewoda Dolnośląski - Pan Paweł Hreniak oraz Dolnośląski Kurator Oświaty - Pan Roman Kowalczyk, którzy skierowali słowo do dzieci i młodzieży zaangażowanych w dzieło Szkolnych Kół Caritas.
Po mszy św. 500 wolontariuszy wzięło udział w licznych konkurencjach sportowych i warsztatach plastycznych. Każdy wolontariusz otrzymał odznakę ,,Super Wolontariusz", mogli z bliska zobaczyć Bus Niepodległej, który pobłogosławił w Rzymie papież Franciszek. Na koniec spotkania, czekał wolontariuszy piknik w czasie którego, mogli się posilić przygotowanymi kiełbaskami z grilla. Był to dzień pełen pięknych wrażeń, który naładował akumulatory wolontariuszy na kolejny rok pracy. Dziękujemy organizatorom za włożony trud w przygotowanie Zjazdu SKC.
Opiekun SKC
Joanna Kuriata
To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser thatsupports HTML5 videoŚ...
Dziś Pani Bogumiła Lewandowska przeprowadziła drugie warsztaty czytelnicze z cyklu "Książki nie gryzą...". Ucz...
W poniedziałek 28 kwietnia 2025 roku byliśmy na wycieczce szkolnej w największym zadaszonym parku wodnym w Eur...
Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, od dwóch tygodni trwały w naszej szkole warsztaty historyczne...
Czytanie, zabawa i kreatywne działania- wszystko w jednej magicznej atmosferze. Spotkania dzieci z książkami t...