Inicjatywa Samorządu Uczniowskiego.
Przygotowaliśmy świąteczne kartki, które dołączyliśmy do paczki dla seniora i przekazaliśmy do GOPS u. Uczniowie chcieli przez to pokazać, że pamiętamy o tych, którzy nie mogą wyjść z domu z powodów zdrowotnych i spotkać się z innymi. Pamiętamy i przesyłamy życzenia.
Paulina Lewandowska, uczennica klasy 8 ma dla wszystkich niespodziankę muzyczną. Przygotowała piosenkę zespołu Enej "Zbudujemy dom", która zarejestrowana została w Żmigrodzkim Ośrodku Kultury u naszego przyjaciela Wuja Bodzia. Życzymy wszystkim, aby budować i odnawiać swój dom. Jak śpiewa Alicja Majewska: "nie sztuką jest zbudować dom, ale ważne jest, by ten dom miał duszę". Życzymy wytrwałości, zgody i wiary w dobro.
Jak co roku, odwiedzają nas niezawodni Panowie Górnicy. Praca górnika kojarzy się większości młodego społeczeństwa z popularnym Mincraft-em. Kilof w dłoń i kopiemy wielką dziurę, która ostatecznie urasta do rozmiarów kopalni. Wiemy kim był Ignacy Łukasiewicz, św. Barbara, skąd też Barbórka.
Wiemy, jak wyglądała praca górników lata temu. Obecnie do tego celu wykorzystywane są maszyny, które większość rzeczy zrobią nie tylko szybciej, ale także i bezpieczniej, niż miałyby to robić osoby fizyczne. Każdego roku dowiadujemy się czegoś nowego.
Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku!
6 grudnia odbył się również konkurs plastyczny "Święty Mikołaj oczami dzieci". Uczniowie przypomnieli sobie historię, tę prawdziwą historię Świętego Mikołaja, następnie wzięli udział w quizie.
To był piękny dzień. :)
Chcielibyśmy zaprezentować Wam efekt pięknej współpracy naszych kochanych uczniów, wolontariuszy i dzięki uprzejmości i wsparciu Panów: Tomka Wasilewskiego, Bogdana Michała Syk, Jacka Gawlicz oraz Arkadiusza Kaweckiego.
Pomysłodawczyni, niezwykle skromna Pani Kasia Łyczko, jak zawsze pokrzepia serca.
Tekst pochodzi z książki: T. A. McKean (1994). Tyt. oryg. Build me a bridge, muzyka własna. Nagrania piosenki oraz teledysku zostały zrealizowane podczas warsztatów muzycznych w czasie obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Żmigrodzkim Ośrodku Kultury. :))))))))))
Być pełnosprawnym to naprawdę żadna zasługa, to dar, który każdemu z nas, o każdym czasie może być odebrany. Pozwólmy więc niepełnosprawnym i członkom ich rodzin w jak najbardziej naturalny sposób włączyć się w nasze życie. Chcielibyśmy dać im pewność, że jesteśmy jednością.(Richard von Weizacker)
Dziś, 01.12.2023 r. uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Powiatowe Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy, jako podsumowanie projektu Fundacji Razem Być działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Żmigrodzie rozpoczęły się już 29.11. (środa), kiedy to spotykaliśmy się z uczniami/wychowankami instytucji oświatowych na warsztatach malowania w drewnie i szkle oraz 30.11. na warsztatach: makrama- cuda ze sznurka. Opiekunowie mogli skorzystać z dwóch prelekcji: „Wspieranie uczniów w ramach terapii logopedycznej”- prow. przez naurologopedę Martynę Milke oraz drugiej prelekcji prow. przez fizjoterapeutę Joannę Świętaszczyk- „Które etapy w rozwoju dziecka są szczególnie ważne - oczami fizjoterapeuty”. W międzyczasie Pani Katarzyna Łyczko pracowała wspólnie z wokalistami nad nagraniem teledysku do piosenki: „Zbuduj mi most”.
Dzisiaj uczestniczyliśmy w asyście policji wspólnie z instytucjami w przemarszu z Zespołu Placówek Kultury do żmigrodzkiego rynku i wg tradycji wypuściliśmy 200 Balonów Marzeń do nieba.
Po powrocie do Zespołu Placówek Kultury podziwialiśmy w części artystycznej następujące występy:
Na koniec zwiedzaliśmy wystawy prac uczniów, wychowanków i seniorów z powiatu trzebnickiego na co dzień pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych.
Motto obchodów dzisiejszego dnia to słowa: „Więcej nas łączy, niż dzieli..”.
Pamiętajmy, nic nie jest nam dane raz na zawsze. Traktujmy innych tak, jak chcielibyśmy być traktowani w sytuacji odwrotnej.
Dziękujemy wszystkim gościom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zechcieli z nami dzielić ten piękny dzień.
Drugi dzień realizacji projektu "Więcej nas łączy, niż dzieli..." Fundacji Razem Być działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Żmigrodzie. Dziś w ramach warsztatów techniczno - plastycznych wykonaliśmy aniołki techniką makramy. Uczestnikami dzisiejszego eventu byli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie oraz Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku. Wszystkie prace podziwiać będziemy jutro podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, kiedy to znowu przejdziemy ulicami miasta z balonami marzeń i spotkamy się wspólnie w Żmigrodzkim ZPK. :)
W ramach realizacji projektu "Więcej nas łączy, niż dzieli..." Fundacji Razem Być działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Żmigrodzie przeprowadzone zostały w dniu dzisiejszym warsztaty techniczno - plastyczne. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie, Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie, Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku oraz Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno - Wychowawczych w Trzebnicy tworzyli drewniane domki techniką decupage, malowali, ozdabiali drabinkami, płotkami, miotełkami, drzewkami oraz malowali na szkle. Wszystkie prace podziwiać będziemy w piątek podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, kiedy to znowu przejdziemy ulicami miasta z balonami marzeń i spotkamy się wspólnie w Żmigrodzkim ZPK.:)
Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń dzień ten miał magiczną moc, gdyż otwierał drzwi do nieznanej przyszłości. 28 listopada uczniowie przenieśli się w świat marzeń i fantazji, w którym poprzez zabawę i wróżby na chwilę oderwali się od rzeczywistości. Było dużo radości, śmiechu oraz dobrej wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy uczennicom PZS im Św. Jana Pawła II w Żmigrodzie za przygotowanie i przeprowadzenie wróżb. Już nie możemy się doczekać balu karnawałowego...:)))))))))
Dzień Pluszowego Misia to radosne święto.
Nie ma chyba innej rzeczy, która tak mocno kojarzyłaby się z dzieciństwem, jak właśnie mały miś. Święto jest okazją do wspominania wesołych lat dzieciństwa, organizowania zabaw i uczenia maluchów empatii.
10 listopada obchodziliśmy uroczystość Święta Niepodległości. Z tej okazji przygotowaliśmy występ dla społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości. Dzieci poprzez tańce, śpiew, odgrywane role z radością wyraziły czym dla nich jest patriotyzm. :)
08.11.2023 r. - Konkurs pt. „Święto Niepodległości”
Wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie.
Wyniki już wkrótce ☺️
Dziś uroczyście świętowaliśmy jedno z najważniejszych świąt szkolnych - Święto Edukacji Narodowej.
Z okazji uroczystego apelu zaszczycili nas swą obecnością i pięknymi życzeniami: Pani Mirela Skaczyło - Główny Inspektor Wydziału Zdrowia i Oświaty w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy, Pan Jerzy Siuda - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Żmigród, Pani Małgorzata Kosińska Kierownik Referatu Oświaty, Promocji i Organizacji Pozarządowych w Gminie Żmigród oraz Pan Zbigniew Nahajowski - Nadleśniczy Nadleśnictwa Żmigród.
Niezwykle emocjonującym momentem było pasowanie uczniów klasy pierwszej na pełnoprawnych członków naszej społeczności szkolnej.
Byliśmy uczestnikami, jak zawsze pięknej inscenizacji słowno - muzycznej przygotowanej przez naszych podopiecznych i ich nauczycieli.
Jeszcze raz - wszystkiego najlepszego!!! :)))))
W Dniu Edukacji Narodowej życzymy naszym Nauczycielom, Pracownikom, Pani Dyrektor ZSS w Żmigrodzie, aby każdy dzień był pełen inspiracji i uśmiechu.
Należy jednak pamiętać, że nie tylko nauczyciele i pracownicy tworzą społeczność szkolną. To także Wy kochani Uczniowie. Życzymy sobie i nam, aby wspólnie spędzony czas był wypełniony wiedzą, nabywaniem nowych umiejętności, pasją, radością, uśmiechem, pięknymi relacjami, poczuciem bezpieczeństwa, a w przyszłości pięknym wspomnieniem z lat dzieciństwa i młodości.
Uwielbiamy zajęcia rozwijające kreatywność, ponieważ pobudzają naszą wyobraźnię i twórcze działanie. Z dyni i żołędzi zrobiliśmy pomysłowe ozdoby do naszej klasy. :)
„Żaden człowiek nie jest wyspą samą w sobie; każdy człowiek jest częścią kontynentu”.
~ John Donne
29 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Poszukiwacze przygód”, działająca przy Zespole Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, w tym roku po raz 8 wzięła udział w Harcerskim Rajdzie Granica, który odbył się w Przesiece w dniach od 14 do 17 września.
Tegoroczny rajd odbywał się pod hasłem „Na Tropie Braterstwa”.
Braterstwo ma wiele odcieni, wiele postaci. To otwartość na drugiego człowieka. To gotowość pomocy – zawsze kiedy tylko zauważymy potrzebę. To tolerancja dla każdego. To cierpliwość – umiejętność słuchania, chęć poświęcenia czasu w biegu życia dla drugiej osoby.
To też miłość do samego siebie i do każdego człowieka. To szacunek dla naszego środowiska.
W trakcie czterech dni podążaliśmy tropem braterstwa – aby ostatecznie odkryć je w pełnej okazałości podczas wędrówek górskimi szlakami, podczas wiązania bratniego kręgu, koncertu, apelu, kominka, wspólnie spędzonego czasu.
Anna Mazurek i Marta Staniszewska
Dzisiaj obchodziliśmy 8 urodziny Cezarego z klasy 1 B. Dołączyli do nas koledzy i koleżanki z kasy 2-3 A i 3 B. Było bardzo wesoło, wszyscy uczestnicy złożyli życzenia, były tańce i zdmuchiwanie świeczek. Solenizantowi życzymy wszystkiego najlepszego, samych radosnych i pełnych uśmiechu dni!!! :))))))))))
W piątek 29 września obchodziliśmy Święto Chłopaka w klasach 1b, 3b oraz 2 i 3 A, każdy chłopiec dostał słodki upominek i dyplom pamiątkowy. W tym ważnym dniu obchodził 9 urodziny nasz kolega Wojtek, wspaniałą okazja do integracji i wspólnego świętowania. :)))))))))))))
I Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych odbył się 8 listopada pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Tr...
Dziś (07.11.2024) jury rozstrzygnęło konkurs na wykonanie najpiękniejszego różańca. Pomysłowość uczestników ni...
Jesienne zmagania sportowe inaczej niż zazwyczaj :)
22 października uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach kulinarnych wraz z uczniami...
"Dziękuję, dziękuję, dziękuję, dziękuję Ci. Nieczęsto niestety to mówię, więc mówię dziś." Kochani Na...