Drużyna Harcerska

29 DH Nieprzetartego Szlaku „Poszukiwacze przygód” ze Żmigrodu

29 DH Nieprzetartego Szlaku „Poszukiwacze przygód” ze Żmigrodu,  miała okazję  wyjechać na dziesięciodniowy obóz harcerski do Bukowiny Tatrzańskiej.  Organizatorem obozu był Wydział Nieprzetartego Szlaku GK ZHP. Podczas wyjazdu realizowany był projekt zatytułowany „Cztery pory roku wokół nas – ekologiczne zajęcia aktywizujące i rozwijające osoby niepełnosprawne”. Projekt dofinansowywany był ze środków PFRON, więc udział w nich był nieodpłatny.

Organizacja obozu była niedościgła, każdy dzień wypełniony był wspaniałymi zajęciami, warsztatami, wycieczkami, zabawami, grami terenowymi itp. Uczestnicy zwiedzili najpiękniejsze miejsca
w Zakopanem, zamek w Czorsztynie, zamek w Nidzicy oraz Białkę Tatrzańską, byli również na pieszej wycieczce do Morskiego Oka.

Podczas wycieczek harcerze poznawali różne gatunki ptaków bytujących w górach, utrwalali wiedzę na temat różnych gatunków drzew i krzewów w Pienińskim i Tatrzańskim Parku Narodowym, uczyli się wykonywać zdjęcia obiektów przyrodniczych. Podczas spotkania w skansenie  Tatrzańskiego Parku Narodowego dzieci przebrani w góralskie stroje mieli możliwość samodzielnie zrobić masło i zobaczyć jak wygląda proces wyrobu oscypków.

Harcerze wrócili pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Już w październiku wyjeżdżają na sześciodniowe warsztaty na mazury do Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego ZHP „Perkoz”.

Zobacz nasze zdjęcia!!!