wrzesień

W miesiącu wrześniu uczniowie klas4-6 uczestniczyli w czterech spotkaniach podzielonych na obszary: "Czary-mary w matematyce", Sudoku, "Projekt Enigma. Zabawy szyframi", "Symetrie i Tangramy" . Spotykali się poza lekcjami , by w sposób przyjemny i dociekliwy bawić się matematyką. Chcąc pokazać, że matematyka może być tajemnicza, wykorzystaliśmy wiedzę z zakresu chemii, by stworzyć czarodziejski klimat warsztatów. Uczniowie poznali wstęgę Mobiusa i butelki Kleina, uczyli się szyfrować, programować i wysyłać do siebie nawzajem zaszyfrowane wiadomości. Rozwiązywali sudoku o różnym stopniu trudności, poznając najpierw zasadę podstawowego sudoku. Podczas zajęć warsztatowych układali również tangramy  oraz w zakresie symetrii poznali środek i oś symetrii. Uczniowie z ochotą i zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach.

Nasza galeria: