„mPotęga kolejnych, matematycznych obszarów sięga”

W ramach otrzymanego grantu od Fundacji mBank a ogłoszonego konkursu mPotęga i realizowanego projektu „Matematyczne zmagania z mPotęgą”, w miesiącu listopadzie uczniowie szkoły podstawowej kontynuowali spotkania z matematyką w zupełnie innych obszarach. Tym razem poznawali tajniki ciekawej matematyki w obszarach: Matematyczne gry planszowe, Ciekawe liczby, Quizy i zagadki matematyczne, Origami matematyczne. Podczas listopadowych spotkań uczniowie grali zespołowo w gry planszowe rozwijając logiczne myślenie oraz strategię zwycięstwa. Odpoczywali wówczas od gier internetowych, gier na telefonach, wręcz pozytywnie odbierali tę formę matematycznej zabawy. Podczas warsztatów uczniowie poznali również ciekawe liczby w matematyce, takie jak: liczba 0, liczba Pi, liczba 37, liczby złote, liczby zaprzyjaźnione, liczby doskonałe. Losowo wybierali liczby i przygotowywali plakaty z najważniejszymi informacjami o danych liczbach oraz prezentowali swoje opracowania. Rozwiązywali ciekawe zagadki i labirynty matematyczne. Zakres tematyczny bardzo spodobał się uczniom, przede wszystkim zacięta wspólna zabawa podczas zajęć z grami planszowymi. Poznawali podstawowe techniki wykonania elementów, podstawowych figur, postaci z karteczek w ramach zajęć origami. Uczniowie z ochotą uczestniczą w zajęciach i już częściej opowiadają, że fajnie jest pobawić się matematyką w innym zakresie.

Galeria zdjęć: