Olimpiady Specjalne

IV Dolnośląski Turniej Golfa 30.03.2023 r.

30 marca 2023 r. na polu Gradi Golf Club w Brzeźnie odbył się IV Dolnośląski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych. Organizatorami zawodów byli:

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Dolnośląskie, Klub Olimpiad Specjalnych „Sokół” Żmigród, Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, Fundacja Razem Być. Na spotkaniu gościliśmy Panią Mirelę Skaczyło- Naczelnika Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, Milenę Michalczewską- referenta Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, Magdalenę Brodala- Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych.

Możliwość uprawiania golfa we  wspaniałym kompleksie pałacowo- golfowym Gradi Golf Club  w Brzeźnie zawdzięczamy gościnności i ogromnemu wsparciu właścicieli pola państwa Gradeckich. Gra w golfa posiada walory sportowe, rekreacyjne ale również wychowawcze. Poprzez swoją specyfikę i wszechstronne oddziaływanie jest atrakcyjny pod względem metodycznym i stwarza różne możliwości ciekawych zajęć.

Golf cieszy się dużym zainteresowaniem naszych wychowanków. Dzięki tej dyscyplinie sportowej, niezwykle rzadko trenowanej w szkołach, nasi podopieczni rozwijają motorykę dużą, ćwiczą umiejętność koncentracji, usprawniają zmysł równowagi, poprawiają swoją kondycję psychiczną. Gra w golfa jest innowacją pedagogiczną promującą sprawność fizyczną.

Zawodnicy podczas turnieju zaprezentowali umiejętności Indywidualnego Konkursu Sprawności:

1. Short Putt. Zmierzenie umiejętności zawodnika, skupienie na krótkim pucie (short putt).
  2. Long Putt. Zmierzenie umiejętności zawodnika, skupienie uwagi na długim pucie (long put).
  3. Chip Shot. Zmierzenie umiejętności zawodników uderzenia chip z odległości 14 metrów od dołka.
  4. Pitch Shot. Zmierzenie umiejętności zawodnika co do kontroli uderzenia typu pitch shot z zaakcentowanym lotem piłki w powietrzu i we właściwym kierunku do określonego okręgu docelowego.
  5. Iron Shot. Zmierzenie umiejętności zawodnika do uderzenia iron na dystansie wewnątrz pola uderzenia
  6. Wood Shot. Zmierzenie umiejętności zawodnika co do uderzenia kijem typu wood na dystansie wewnątrz pola uderzenia.

Turniej przebiegał pod znakiem sportowej rywalizacji. Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi JURI MASTYHASH za wykonanie utworu muzycznego: „Хлопці будем жити” - ”CHŁOPAKI BĘDZIEMY ŻYĆ”, zespołu ЗАЛІСКО - ZALISKO.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć!